Як підготуватися до НМТ, не жертвуючи іншими сферами життя школяра?
Життя старшокласників дуже насичене – школа, гуртки та секції, хобі, спілкування з друзями. В одинадцятому класі додається ще й перспектива складання національного мультипредметного тесту. Від його підсумків залежить можливість вступити у бажаний ВНЗ, навчатися за кошти державного бюджету. Й чим вищі амбіції майбутнього абітурієнта, тим більше уваги знадобиться приділяти підготовці.
Вже на початку навчального року варто визначитися, яким способом вона буде здійснюватися – репетитори, підготовчі курси до ЗНО або самостійне навчання. У плані співвідношення часових затрат і одержуваної якості знань кращим рішенням будуть надійні курси. Щоб результати збіглися з очікуваннями, слід вибрати заклад з колективом кваліфікованих викладачів. Найкраще, аби це був навчальний центр, який працює не один рік. Також він повинен мати підтвердження щодо результативності підготовки до ЗНО/НМТ – позитивні відгуки, дані про кількість учнів, які вступили у ВНЗ, в тому числі й на державну форму.
Курси підготовки до НМТ та їх переваги: як вони допоможуть якісно підготуватися, не жертвуючи іншими сферами?
Сам формат курсів передбачає врахування усіх аспектів, щоб досягти оптимального результату, в тому числі й раціональне використання часу:
- Програма, спеціально створена для підготовки до національного мультипредметного тесту. На заняттях учні вивчають все те, що знадобиться на НМТ, й нічого зайвого.
- Усі уроки проводяться в одному закладі – сформована команда досвідчених професіоналів, які глибоко знають свої предмети та методику їх викладання.
- Тривалість курсів у 9 місяців дозволяє засвоїти необхідний матеріал без поспіху.
- Кількість занять протягом тижня включає 3 години. Завдяки цьому учні встигають і готуватися до тесту, і приділяти увагу шкільним урокам, і відвідувати гуртки або секції, якщо школярі на них записані.
- Пропонується вибір між навчанням у першій чи другій половині дня, залежно від того, як буде зручно школяреві. Так, іноді уроки в школі проводяться у другу зміну, й підготовка до ЗНО 2025 у першій частині дня дозволить не «розриватися» між школою й курсами.
- Щоб зекономити час на проїзд, є можливість навчатися дистанційно. Програма та ж, що й для очних курсів, тому, при належній старанності, ефективність буде аналогічною.
- У разі пропусків через хворобу або з інших причин заняття відпрацьовуються, аби не відставати від темпу.
Такий підхід вигідно відрізняє курси від самостійної підготовки чи приватних уроків з репетиторами. У першому випадку підлітку важко самому розподілити час, пріоритети та зусилля, й вкінці знання матеріалу можуть виявитися недостатніми. Репетиторством займається кілька вчителів різної спеціалізації, так що зазвичай доводиться підлаштовуватися під графіки кожного з них. Адже вчителі, як правило, беруть на уроки не одного учня, а кількох. Й зазвичай при цьому ще й працюють у школі. Нерідко виникають ситуації з запізненнями, як з боку учнів, так і з боку викладачів, залежно від того, у кого вдома проводяться уроки. Ще один аргумент на користь курсів – вартість. Оскільки заняття проводяться не індивідуально, а у малих групах, навчання обійдеться доступніше, й при цьому буде не менш якісним.