Чому при перших проявах погіршення слуху треба йти до лікаря?

Чому при перших проявах погіршення слуху треба йти до лікаря?

Навіть у разі незначного погіршення слуху людина відчуває дискомфорт, якого хочеться позбутися, але це не йде в жодне порівняння з тим, що трапляється у разі повної втрати слуху. На жаль, до спеціалістів звертаються найчастіше, коли приглухуватість стає очевидною. Підібрати слуховий апарат можна навіть при повній втраті здатності чути, але краще до цього не доводити ситуацію. Чому хворі не квапляться до лікаря? Наскільки важливо відразу проходити діагностику, якщо помічаєте проблеми з функціонуванням акустичної системи? Відповіді на ці питання ви отримаєте просто зараз. 

Головні причини, чому люди не звертаються вчасно до сурдолога

В сучасних реаліях доводиться постійно знаходитися в середовищі з підвищеним акустичним навантаженням, особливо це стосується мешканців мегаполісів. Загальний рівень шуму в великих містах значний, на додаток до цього багато людей постійно користуються навушниками, що збільшує ризик виникнення патологічних процесів. 

AD_4nXfvBJLhQQoX6pEKzHrRFPjEZLHf-f44z9NdhNphLXe2gTvJm-k9a0gSvkh3TK6BbvCIyBvxB2G1WnBfQT16VnBKauuK2bVbMxWEEGx5Q40-M0CxyVWB6b13MC-ZwOj_I6_zeo2rpvmJF2IgeNSVC14?key=DfjxGAtXaHTG29J7CNeUx7I6

Приглухуватість не є критичним діагнозом, але певним чином впливає на життя, і до останнього дорослі не бажають приймати факт наявності проблеми та купувати пристрої покращення слуху. Це трапляється через:

  • ігнорування будь-яких захворювань організму, що може бути специфічною особистісною рисою або неготовністю сприймати себе хворим;
  • небажання використовувати слухові апарати, що зумовлене сором’язливістю чи іншими причинами;
  • економію коштів – здоров’я є головною цінністю, але чомусь на нього витрачають гроші лише в критичних випадках. Насправді ціна слухового пристрою прийнятна, а ті переваги, які надає його використання, важко оцінити, адже ви отримуєте можливість нормально чути та займатися всіма потрібними справами;
  • недовіру до лікарів на фоні невдалого минулого досвіду (власного чи когось із друзів або родичів);
  • викривлене сприйняття людей с акустичними розладами;
  • надія, що приглухуватість не буде прогресувати;
  • нерозуміння та страх того, як потрібно буде жити з апаратом для покращення слуху. 

Важливість своєчасної діагностики та підбору апарата для покращення слуху

Залежно від причини виникнення та індивідуальних особливостей організму, хвороби слухової системи можуть прогресувати з різною швидкістю, але цей процес можна стримати. 

AD_4nXdW_VKm_a-YQ020UHl47gjvafUh-NJTeb5zEvuy0UUMxg0_YR_m6QaN_ZR3OjKGsGHNVTClxHdeigPsvUux9oCUQPBJDnpPZk78TG5coCRm_eOFThEmZl-Uq49Auz1HIbXn80ZO4UMIaUXYW3LUgJQ?key=DfjxGAtXaHTG29J7CNeUx7I6

Діагностика та використання спеціальних пристроїв (інколи в поєднанні з консервативною терапією) на ранньому етапі дозволяють:

  • зменшити ризик повної втрати слуху;
  • уникнути ускладнень та покращити прогноз;
  • відновити працездатність;
  • відновити нормальний психологічний стан;
  • створити умови для інтелектуального та психоемоційного розвитку, якщо мова йде про дитину. 

Потрібно не лише своєчасно звернутися до лікаря та пройти обстеження, щоб підібрати оптимальний пристрій покращення звукосприйняття, але й потурбуватися про правильне налаштування слухового апарату. Інноваційні моделі мають безліч режимів та програм, тому можуть адаптуватися під потреби пацієнтів з різними вадами. Самостійно займатися встановленням параметрів роботи не варто – з цим краще впорається сурдолог, тим більше багатьом треба декілька корекцій для досягнення ідеального результату.